Čo napísať v prvých správach?

Napísať niekomu novému cez internet nie je jednoduché. Je pochopiteľné, ak máte obavy z negatívnej alebo žiadnej reakcie. Ako prelomiť ľady pri online konverzácii, aby ste druhú stranu zaujali a dostali odpoveď?

Prihlásili ste sa do online zoznamky a narazili ste na niekoho zaujímavého. Čo napísať? Tu je niekoľko tipov.

Zvoľte správny čas

Možno ste nočná sova, ktorá trávi noci pri notebooku, no nie všetci tak žijú. Keď si chcete začať písať s niekým novým, prispôsobte tomu čas. Píšte skôr počas dňa a v rámci voľného času. Nielenže uľahčíte konverzáciu, ale to tiež o vás niečo napovie, ako keby ste posielali správy o 2 ráno.

Buďte konkrétni

Keď začínate komunikovať s niekým novým, snažte sa byť konkrétni, aby mohla konverzácia plynúť. Na otázku: „Ako sa máš?“ neodpovedajte jednoduchým „Dobre.“ Skúste byť špecifickejší a napíšte napríklad: „Mám sa dobre. Dnes som sa prihlásila na nový tanečný kurz“ a podobne. Dajte druhej strane niečo konkrétne, čoho sa môže chytiť.

Nájdite spoločný záujem

Ak ste partnera našli na online zoznamke, zrejme vás niečo zaujalo v jeho profile. Môže to byť napríklad spoločný koníček. Spoločný záujem je skvelý spôsob, vďaka ktorému bude konverzácia zaujímavá pre obe strany.

K odpovediam pridajte otázky

Kto sa pýta, vedie konverzáciu. Aby komunikácia plynula, pokladajte otázky, ktoré ju budú posúvať ďalej. Ak sa vás partner niečo spýta, k odpovedi pripojte otázku. Napríklad: „Dnes som sa prihlásila na nový tanečný kurz. Tancuješ rád?“

Nebojte sa hovoriť o sebe

Keď komunikujete s niekým novým, snažíte sa jeden druhého spoznať. Nemajte obavy rozprávať o sebe a načrtnúť partnerovi, akým človekom ste. Buďte úprimní. Klamať o sebe na internete je jednoduché, no pri osobnom stretnutí alebo vo vzťahu to už nebude fungovať.

Ak nie ste veľmi aktívni, nepredstierajte, že každý víkend chodíte po horách alebo bicyklujete len preto, aby ste druhú stranu zaujali. Buďte sami sebou.

Nepremýšľajte nad tým príliš

Ak sa vám niekto páči, oslovte ho. Napíšte aspoň krátku správu. Nečakajte a nepremýšľajte nad tým priveľmi. Myslite na to, že začať konverzáciu s niekým novým, nie je pre nikoho jednoduché. Ak máte obavy, nie ste v tom sami.

Na konverzáciu netlačte. Nechajte ju voľne plynúť. Po pár správach uvidíte, či sa s druhým chcete stretnúť.